AKO VZNIKOL THETA HEALING?

ThetaHealing® vyvinula v 90-tých rokoch minulého storočia Vianna Stibal, ktorá sa vtedy zaoberala prírodným liečiteľstvom, terapeutickými masážami a intuitívnou diagnostikou. V roku 1995 Vianne, matke 3 detí, diagnostikovali rakovinu, ktorá sa rýchlo šírila a zasahovala jej pravú nohu. Vianna skúšala všetko – dostupné konvenčné aj alternatívne metódy liečby, ale bez úspechu.

 

V priebehu jednej z terapií, ktoré viedla, Vianna zistila, že môže nariadiť okamžité uzdravenie fyzického ochorenia klientky a byť svedkom tohto liečenia. Keď svoj ​​objav aplikovala na vlastnom rakovinovom ochorení, jej noha sa vrátila do normálnych rozmerov, opuchy spľasli a rakovina zmizla – okamžite! Od tej doby Vianna zdokonaľovala svoje znalosti a prax, a teraz po celom svete učí inštruktorov princípom ThetaHealing® tak, aby táto znalosť mohla byť zdieľaná a užívaná všetkými.

Vianna chcela vedieť, prečo jej technika funguje, a tak požiadala o pomoc lekára, ktorý napojil praktikantov ThetaHealing® a ich klientov na elektroencefalograf. Zistili, že sa mozog praktikantov automaticky prepína do hladiny Théta. Navyše, keď praktikant ThetaHealing® začal pracovať s klientom, frekvencia mozgových vĺn klienta tiež automaticky prešla do stavu Théta (bunková komunikácia). Okrem Vianniných vedeckých skúmaní sa v poslednej dobe objavuje stále viac a viac kníh potvrdzujúcich, že mozgové vlny Théta nám umožňujú prístup k podvedomiu i vyššej úrovni vedomia.

Vďaka tisícom klientov Vianna objavila nielen úžasný spôsob, ako sa napojiť na tvorivú energiu, ale aj to, že táto energia môže okamžite zmeniť presvedčenia a pocity, ktoré sú spojené s chorobou. Najzásadnejším objavom bolo zistenie, že techniku ​​je možné naučiť aj ostatných. Vianna, zakladateľka ThetaHealing®, naučila túto techniku ​​už tisíce ľudí. V súčasnosti školí lektorov techniky ThetaHealing® po celom svete, aby ju mohli odovzdávať ďalej. Viac informácií na www.thetahealing.com.

HLADINA THETA

Hladina Theta (4-7 Hz) je názov, ktorý dali vedci mozgovej hladine, ktorú dosahujeme počas hlbokej meditácie. Je čiastočným útlmom vedomia, keď mozog nereaguje na vonkajšie podnety. Dostávame sa do nej pri najhlbšom uvoľnení a pri spánku doprevádzanom snami.

 

Navodiť samovoľne hladinu Theta a zotrvať v nej môže byť náročné, ale nie nemožné. Vedomé navodenie mozgovej frekvencie v hladine Theta umožňuje vstúpiť do podvedomej časti mysle. V nej je možné vnímať, vidieť, počuť a pracovať s Tvorivou energiou všetkého čo je.

Theta hladina je stavom hlbokej meditácie, spánku, snívania, dosahujeme ho krátko pred spaním a takmer pred prebudením. Dosahuje sa aj v hypnóze – ThetaHealing® však nie je hypnózou.
 

PREČO JE THETA HLADINA DÔLEŽITÁ?

Pre telo, myseľ aj dušu je vedomé vstupovanie do hladiny Theta (hlbokej meditácie) veľmi výživné. Ponáranie sa do meditácie v hladine Theta pôsobí priaznivo na EQ, predstavivosť, podporuje kreativitu, harmonizuje obe hemisféry mozgu, skvalitňuje vyjadrovacie schopnosti a blahodárne pôsobí na fyzický aspekt zdravia.

ThetaHealing® meditácia automaticky prepne mozgovú frekvenciu do hladiny Theta. Práve v tejto hladine sme s neobyčajnou ľahkosťou schopní porozumieť všetkému, čo nám za plného vedomia nebolo úplne jasné, alebo vyriešiť problém, s ktorým si dlhodobo nevieme rady.