Prečo je tak ťažké mať dobre nastavené vzťahy s vlastnou rodinou?

Ďakujem ti Sri Kalki Paramjyoti

HĽADAJÚCI: Prečo je tak ťažké mať dobre nastavené vzťahy s vlastnou rodinou? Je to Karma? Vieš nám povedať niečo o rodine a kolektívnej karme a čo s tým máme spraviť?

SRI BHAGAVAN: "Tento vzťahový problém treba riešiť na 3 úrovniach. Na prvej môžete použiť učenia. Často máme zlé vzťahy pretože sme boli nesprávne napodmieňovaní a chýbajú nám určité vhľady. Tu môže učenie napomôcť.

Napríklad, učenie hovorí: Aby ste mali dobrý vzťah, začnite sami u seba, nie s tou druhou osobou. Pozrite sa na to, kým ste, prijmite sa takí a milujte sa takýto. Keď sa toto deje, aj tá druhá osoba vás veľmi prirozdene začne vidieť takých akí ste, môže vás takých prijať a milovať vás.

Dám vám na to príklad. Nejaký čas dozadu k nám prišiel pár, ktorý mal veľmi zlý vzťah. Žena povedala 'tento muž je opilec a ja s ním nemôžem žiť'. A muž povedal, 'ona je koketná a ja s ňou nemôžem žiť'. To bol ich problém. Tak sme im povedali 'pozrite, mi tu nepracujeme na tom druhom, pracujeme len na vás samých'. Tak sme sa pozreli na prípad s koketovaním a povedali jej 'pozri, my netransformujeme jeho ako opilca, my sa chystáme transformovať teba. Takže to čo máš spraviť je pozrieť sa na seba, prečo si koketná, to musíš uvidieť. Keď to uvidíš, prijmi to - 'áno, som koketná'. Prijmi to. Keď to prijmeš, začneš sa milovať. 'Áno, som koketná, taká som.' A potom sa do seba zamiluješ. To sa stane úplne prirodzene.' Pracovali sme na nej a ona začala vidieť toho muža takého, aký bol, prečo sa správal tak ako sa správal. Prijala ho takého a milovala ho takého. Nežiadala ho o to, aby prestal piť. Pretože prijala samú seba a zamilovala sa do seba, prijala aj jeho a milovala ho. To sa stalo jej.

Opilec sa na druhú stranu pozrel do seba, uvidel prečo pije, že je opilec, prijal to a zamiloval sa do seba. Keď tak spravil, mohol aj ju prijať ako koketnú, prijať ju a milovať ju tiež. Nezmenili sme ani jedného. Oni prijali samých seba. Preto sa vedeli prijať navzájom. Ale stalo sa zároveň niečo zvláštne. U nej vymizla koketnosť a on sa prestal opíjať. Ale našim cieľom bol im len pomôcť prijať a milovať samých seba. Tu učenie dokáže pomôcť.

Ďalšou vecou je, že si vo vzťahoch vytvárame obrazy. Ak sa oženíte, začnete si vytvárať obrazy o svojej žene a žena o manželovi. To sa môže stať medzi ktorýmikoľvek dvomi ľuďmi. Potom sa vzťahujete k obrazom a prestanete vnímať osobu. Takto vzťah zomiera.

Takže mnohými spôsobmi môže učenie pomôcť, ale stále je to len prvá úroveň. Niekedy nech robíte čokoľvek, vaša myseľ je zaseknutá. Bude prehrávať záznam znova a znova a znova. 20 rokov bude opakovať stále to isté bez zmeny. Aj to ničí vzťahy. Poviete 'desať rokov dozadu si spravil toto, dvadsať rokov dozadu si spravil tamto''. Nahrávka sa prehráva znova a znova. Na to potrebujete prijať silnú dikšu, aby ste to zastavili. Dikša posunie myseľ do ďalšej dimenzie. Tu prichádza dikša, aby vám pomohla.

Ani toto nemusí vždy pomôcť a v takomto prípade musíte ísť do karmy. Karma znamená to, čo sa stalo v momente počatia, aké boli myšlienky vašej matky počas tehotenstva. Čo sa stalo v maternici, ako presne ste prišli na svet, prvých šesť hodín po narodení a niekedy je potrebné ísť do minulých životov. Na tejto úrovni dokážeme vyriešiť každý problém.

Takže najprv začnite aplikovať učenie. Potom skúste dikšu. Ak sa to vyrieši učením, dobre. Inak použite dikšu. Ak ani toto nefunguje, tak sa presuňte k tomu zistiť vašu karmu. Kvôli karme, čo musíte spraviť, dobre sa uvoľniť, presunúť sa do ľahko hypnotického stavu, stavu medzi bdelosťou a spánkom. Zoberte požehnanie zo SRI MURTI a pvedzte 'Prosím AMMA BHAGAVAN, ukážte mi, kde je problém.' My pretočíme pásku a presne vám ukážeme, čo sa kde pokazilo. Zacielime na problém, inak povedané vašu karmu a potom to spracujeme. Keď to spracujeme, celá vec sa reštartuje do 24 hodín.

Takto sa postaráte o problémy vo vzťahoch. Musíte sa pohnúť krok za krokom.