Daršan šri Bhagavan - odpovede na otázky

Daršan so Sri Bhagavanom pre Hong Kong z 21.6.2014

1. a) Čo spôsobuje, že sú plne osvietený tak odlišný? Nedosiahli všetci rovnaký stav? Niektorí majú obrovský humor, niektorí nie. Niektorí učia, niektorí nie. Niektorí hovoria vtipy, niektorý nie. Niektorí sa smejú a tancujú, niektorí zostávajú v tichu a sedia.

Bhagavan: Osvietený sa neoddáva snívaniu za bieleho dňa. Týmto sa líši od normálneho človeka. Každá ľudská bytosť sa oddáva snívaniu za bieleho dňa, zatiaľ čo prebudený alebo osvietený sa vôbec nezaoberá akýmkoľvek denným snívaním. Dokonca aj keď si osvietený, osobnosti zostávajú. Z toho dôvodu sú osvietení po osvietení naďalej vtipní, niektorí sú vážni, z niektorých sa stanú učitelia, niektorí ztíchnu, pretože osobnosti zostávajú dokonca aj po osvietení.

1. b) Ako sa z niekoho stane veľký osvietený guru (učiteľ)? Bhagavan: Ak ten, kto sa stal osvieteným, pred osvietením veľmi trpel, stane sa z neho veľký učiteľ.

2. Môžeš nám dať definíciu súcitu? Prosím podeľ sa s nami, ako vyjadriť súcit a nauč nás, ako ho vyjadriť.

Bhagavan: Fyzické srdce musí prejsť fyzickou zmenou, aby si rozvinulo súcit. A aby sa tak stalo, mozog musí prejsť určitými zmenami predtým než dôjde k zmene v srdci. Len to vedie k skutočnému súcitu. Avšak môžete začať s praktikovaním súcitu, čo nie je skutočný súcit, tým že si obujete topánky toho druhého (dostanete sa do kože toho druhého). Ako to budete praktikovať, v mozgu nastanú zmeny a potom bude nasledovať zmena v srdci a objavíte skutočný súcit. Takže môžete začať praktikovaním súcitu, ktorý nie je skutočným súcitom.

3. Bhagavan, ďakujem za všetky tvoje nádherné učenia, ktoré nám dávaš. Skutočne nám to veľmi pomáha. Keď som sa vrátil domov z Indie z prehlbovacieho procesu, skutočne som cítil, ako by sa všetko zmenilo, vďaka zmene môjho mentálneho stavu. Ale za pár týždňov som sa začal vracať do stavu, ktorý som mal predtým, než som išiel do Indie. Cítim sa tak zmetený životom a nemám v ničom žiadnu vášeň.

Moja otázka je: posledný deň nášho prehlbovacieho procesu, nám sprievodcovia povedali, že pokiaľ chceme navyšovať náš stupeň prebudenia, potrebujeme robiť meditáciu Čakra Dhyana, dávať a prijímať dikše každý deň. Ale ja skutočne nemám na to vášeň. Jednoducho nechcem robiť nič. A ja si skutočne chcem udržať môj prebudený stav. Takže sa mám nútiť robiť meditáciu Čakra Dhayna, či dávať a prijímať dikše alebo mám nasledovať moje srdce a nerobiť s tým nič?

Bhagavan: Ak nemáš žiadnu vášeň, to znamená, že si dorazil k dôležitému míľniku. Je to významný medzník. A nesmieš od toho odísť. Len zostaň s faktom, že tu nie je vášeň. To, že zostaneš s tou skutočnosťou, to ti dá prielom.

4. Bhagavan, cítim, akoby som umieral, ale nemám tušenie prečo. Rád by som prispieval zbytku sveta, ale z finančnej stránky sú tu prekážky robiť to. Čo pre to môžem urobiť? Pomôžeš mi prosím vyriešiť finančný problem? A dáš mi Bhagavan “sebalásku”?

Bhagavan: Pocit umierania je psychologický proces, ktorý znamená, že umieraš k minulosti. Tento process, aj keď cítiš, že zomieraš, je dokonalým procesom. Každý prebudený človek prešiel týmto procesom a dávam ti požehnanie na sebalásku a vyriešenie tvojho finančného problém.

5. Milý Bhagavan, milujeme ťa. Dnes Hong Kongom prúdi veľa negatívnej energie ~ vrátane passivity, depresie, sebeckosti, atď. Ľudia čelia extrémnym problémom. A poslednú dobu je počasie v Hong Kongu abnormálne. Milý Bhagavan, dal by si nám prosím požehnanie pre Hong Kong, Čínu a celé ľudstvo?

Bhagavan: Áno, určite dám požehnanie.

6. Milý Sri Bhagavan, v učeniach Oneness zmieňuješ “prežívanie bolesti” a tak budú náboje oslobodené a voľné. Prosím nauč ma, čo mám prakticky robiť a ako “prežívať bolesť”? Ako sa zamerať s plnou pozornosťou na “prežívanie”? A čo môžem urobiť, aby som sa vybil z nábojov? Som v hlbokej vďačnosti za tvoju pomoc a odpovede Bhagavan.

Bhagavan: V Oneness je utrpenie najkratšou cestou k prebudeniu. V Oneness, keď je tu utrpenie, nemal by si sa vzdialiť od utrpenia. Nemal by si utekať od utrpenia, ale plne sa ponoriť do utrpenia alebo zostať s utrpením. A potom sa zo samotného utrpenia stane radosť. Ale ako to urobiť? Môžeš začať s malou fyzickou bolesťou, ako by ťa kúsal mravček, teraz skús zostať s tou bolesťou mravcovho kusnutia a pomaly prejdi do psychologickej oblasti. Začni s fyzickou bolesťou. Nie s veľkou bolesťou, ale malou. A potom to presuň do psychologickej oblasti. Čoskoro objavíš umenie zostať s utrpením. Keď sa to stane, všetko je automatické. Preto hovoríme, že zostať s utrpením je prvý krok, je to tiež posledný krok. Nie je tu nič viac, čo robiť.

7. Bhagavan, Hong Kong dostal nedávno obrovsú milosť začať proces Posvätných komôr. To je dobrá správa pre Oneness rodinu v Hong Kongu. Tí, ktorí robili process Posvätných komôr, vyriešili svoje problémy, ako: zdravie, vzťahy, financie atď. Takže všetci tak veľmi chceli, aby sa ich rodinní príslušníci a priatelia mohli tiež pripojiť. Mám 2 otázky Bhagavan:

7.a) Tí, pre ktorých je Oneness nové a tí, ktorí sa účastnia Posvätných komôr po prvýkrát – aký postoj by k tomu mali zaujať alebo aký by mal byť ich stav mysli, aby z toho mohli mať maximálny prospech?

Bhagavan: Musia mať otvorenú myseľ a musia si uvedomiť, že sa chystajú použiť Božstvo ako pomoc na vyriešenie ich problémov, že sa chystajú naplniť ich vlastné osobné potreby. A výber božstva je na nich. Žiadne božstvo im nie je vnucované. Je to úplne ich voľba. Môžu si vybrať svoje vlastné božstvo. Môže to byť kresťanské božstvo, islámske božstvo, hinduistické božstvo, budhistické božstvo, všetko je to v ich vlastných rukách. Je na nich vybrať si a použiť božskú moc na vyriešenie ich zdravotných, finančných, vzťahových a iných problémov. Takže celkom správne je to použitie mocnej bytosti, aby vám pomohla a ktorá je ochotná vám pomôcť a to je všetko.

7.b) Sú tu ľudia, ktorí neveria, že Posvätné komory môžu vyriešiť ich problémy, ale prídu zo zvedavosti. Budú mať títo ľudia nejaký prospech z Posvätných komôr?

Bhagavan: Veriaci, neveriaci, ateisti, komunisti, môžete byť ktokoľvek, stále obdržíte božskú milosť.

8. Pracujem v medicínskom odvetví a potrebujem byť logický a veľa používať moju myseľ. Od prehlbovacieho procesu som prebudená, môj mozog sa začal meniť a tiež sa moje srdce začalo transformovať. Teraz mám nejaké konflikty Bhagavan, keď pozorujem ako sa niečo deje, čo nemôže byť vysvetlené, potom mi moja myseľ povie: “Never v niečo, čo sa deje, čo sa nedá vysvetliť.” Ako by som mala reagovať drahý Sri Bhagavan?

Napr.: Často počujem ľudí hovoriť:”Keď nemás peniaze, nemysli na to, že nemáš peniaze, ale musíš cítiť ako budeš čoskoro bohatý a majetný.” Ale, realita je, že bez peňazí je bez peňazí. Ako môže človek cítiť, že sa stane bohatý? Je to tak trochu sebaklamstvo Bhagavan?

Bhagavan: Vedomie má neuveriteľnú moc. Keď rozvinieš vedomie bohatstva používaním Oneness učení, zistíš, že vlastne nadobúdaš bohatstvo. Keď rozvinieš vedomie zdravia, získavaš zdravie. Keď rozvinieš vedomie úspechu, úspech k tebe príde. Toto všetko je experimentálne dokázateľné. Normálne sa to deje v priebehu 7 dní. Takže, človek nepotrebuje veriť v silu vedomia, to je overiteľné, to sa dá otestovať, takže by ste to mali využiť, aby ste zmenili vedomie a uspeli vo svete.

9. Bhagavan, chem Ti povedať, že Ťa milujem. Moja otázka je, Bhagavan, ja chcem, aby moje Božstvo so mnou fyzicky žilo doma a bolo mojou ženou, ale nerozumiem ako sa to môže stat. Úplne tomu neverím a nerozumiem, pretože som nasledovníkom Budhu, a budhistické sutry hovoria: “Všetko, čo má formu, je nereálne.” Takže som zmatený a bojujem, na jednej strane chcem fyzické Božstvo, na druhej strane cítim akoby moje Božstvo malo byť bez formy. Čo by som mal robiť? Prosím pomôž mi úplne rozumieť, že moje Božstvo môže byť pre mňa fyzické.

Bhagavan: Čokoľvek je v Tebe silné, to sa stane. Ale faktom je, že je dnes vela ľudí na svete, ktorý fyzicky žijú s ich Božstvom. Deje sa to po celom svete.

10. Drahý Otec Bhagavan, postrehli sme, že na Oneness univerzite sa dejú veľké zmeny spolu so správami o Tvojom dôchodku tento rok. Cítim smútok, pretože Ťa už možno nebudeme môcť vidieť tak často ako teraz. Ale na druhej strane som šťastná, že Ty a Amma budete mať viac času pre seba. Mám 2 otázky:

10.1 Budú Dasaji cestovať v blízkej budúcnosti do rôznych krajín? Sme nedočkaví vidieť Chandraji-ho v Hong Kongu.

Bhagavan: Oneness je plné možností. Všetko sa môže stať vo Oneness.

10.2 Aká je naša úloha ako Oneness trénerov v nadchádzajúcich rokoch, Bhagavan?

Bhagavan: Je to na vás posunúť dopredu Oneness a pomôcť transformovať svet.

11. Namaste Bhagavan milujem ťa, milujeme ťa. Milý Bhagavan prosím zdieľaj čo je to „Oneness“ Ako Oneness pomáha a ovplyvňuje človeku vzťahy a život? Aký druh cvičení, ak sú nejaké, by sme mali jednoducho zaradiť do svojej každodennej praxe ? Môžeš nám povedať o Posvätných komorách a ich funkcií? Ďakujem ti za tvoju lásku ku mne, k mojej rodine a k Hon Kongu. Bhagavan: My ako jednotlivci sme vo svojom vnútri roztrieštení. Ako rodiny sme rozdelení. Ako spoločnosť sme taktiež roztrieštení. Ako krajina sme tiež rozčlenení. Máme rôzne systémy viery, rôzne ideológie, rôzne ekonomické systémy a čo nie? Všetko je rozdelené. A toto rozdelenie vedie ku konfliktu. Oneness začína u jednotlivca. Prináša jednotu v jednotlivcovi, ktoré vedie k jednote v rodine, ktorá vedie k jednote v spoločnosti, tá vedie k jednote v krajine a k jednote vo svete. Všade, tam kde je jednota tak tam nie je žiadny konflikt. Tam kde nie je jednota, tam je konflikt. Oneness sa snaží priniesť mier k jednotlivcovi a prostredníctvom jednotlivcov prinesie mier do sveta. Čo sa týka cvičení tak Oneness odporúča Chakru Dhyanu, ale môžeš nasledovať akékoľvek iné cvičenia. Môže to byť taj- či, joga alebo nejaký druh meditácie. Môžeš praktikovať akékoľvek cvičenie, pri ktorom sa cítiš komfortne a ktoré sa ti hodí. Oneness nehovori či to, alebo tamto je to najlepšie cvičenie. Preto že sme tu zvyknutí praktikovať Chakru Dhyanu tak o nej hovoríme. Ale nie je to o tom, že je to jediné správne cvičenie. Je to na vás,aby ste si vyhrali také cvičenie, ktoré vás robí šťastným a cítite sa pri ňom pohodlne. Posvätné komory sú miesta, kde sa vaše božstvo stáva fyzickým, aby vám priamo pomáhalo. A tak isto sa napĺňajú mnohé proroctvá z rôznych kútov sveta o tom, že prichádza Zlatý vek na planétu a že božstvo bude chodiť a rozprávať sa s človekom.

12. Milý Bhagavan ako sa máte ty a Amma? Posielam vám srdečné pozdravy. Ubehli takmer dva roky od toho, kedy ste ma 31 Augusta 2012 na Daršane vyhlásili za prebudeného . Čas letí. Nemal som už šancu ísť na univerzitu po Septembri 2012 a Oneness mi veľmi chýba v hĺbke môjho srdca. S požehnaním prebudenia cítim, že pracujem efektívnejšie v mojej každodennej práci a necítim žiaden tlak. Po tom čo som v práci na svojej pozícií už viac ako rok a 8 mesiacov som pocítil, že by som mohol postúpiť a isť na vedúcu pozíciu. A tu prichádza moja otázka, aký má byť správny vodca po spirituálnej stránke? Mali by sme dať viac voľnosti svojim zamestnancom? Alebo máme využiť pozíciu a vedome praktikovať ovplyvňovanie ľudí zo svojho postavenia?

Bhagavan: Vynikajúci vodca je ten, ktorý je bez pozície. Mal by si použit svoje postavenie na to, aby si pomáhal ďalším.

13. Bhagavan v súčastnosti finančný systém, vzdelávací systém, bytová politika a aj klíma v Hong Kongu je na hrane. Ako môžme aplikovať Oneness na víziu pre veľkú budúcnosť Hong Kongu? Čo môže Oneness Hong Kong komunita spraviť pre Hong kong?

Bhagavan: Všetky vaše problémy pochádzajú z úrovne vášho vedomia. Nižšie úrovne vedomia, ktoré vytvárajú tieto problémy, ich nemôžu vyriešiť, pretože sú ich príčinou. Takže najlepšou cestou ako tieto problémy vyriešiť je navýšenie vášho vedomia a to je tá práca ktorú potrebujete vykonať.Ak kolektívne stúpne výška vedomia problémy budú ubúdať.