Shiatsu terapia

Shiatsu bezpečne harmonizuje energetické dráhy – meridiány, aby nimi mohla energia voľne prúdiť. Deje sa tak pomocou tlaku na energetické body tsubo a rôznymi pohybovými technikami, ako napríklad strečing, naťahovanie a rotácie končatín na spriechodňovanie energie v kĺboch, dychové cvičenia, hnietenie, zahrievanie, vibrovanie, potriasavanie alebo poklepávanie.

press to zoom

press to zoom
1/1

Podstatou shiatsu je práca s energiou, kde jej kvalita môže byť v tele nedostatočná  alebo v stave preplnenosti. Energia prechádza neustálou premenou cez päť elementov (zem, kov, voda, drevo, oheň) a harmonizuje jin a jang. V súčasnosti je shiatsu často vyhľadávanou pravidelnou „údržbou“ organizmu, nakoľko pôsobí preventívne, ale najmä liečivo. Pri shiatsu, podobne ako pri iných celostných terapiách, nejde o priame odstraňovanie symptómov, ale o normalizáciu životnej energie tak, aby sa v organizme vytvorili správne podmienky na jej prúdenie. Dôraz sa kladie na zdravie a nie na chorobu. Terapia sa robí v pohodlnom oblečení.

Shiatsu terapia sa odporúča pre:

  • Chronické problémy neznámeho pôvodu, u ktorých nie je diagnostikovaná žiadna konkrétna choroba ako dlhodobé bolesti hlavy, chrbta alebo kĺbov, chronická únava, nespavosť, problémy s trávením, menštruačné bolesti a podobne.

  • Fyzické zranenia ako súčasť rehabilitácie po úrazoch pohybového aparátu alebo cievnych príhodách.

  • Psychické problémy a všeobecný rozvoj osobnosti, nakoľko obnovovaním energetickej rovnováhy sa ovplyvňujú nielen fyzické, ale i mentálne a emocionálne aspekty klienta.

  • Oslabená funkcia orgánov prislúchajúcich jednotlivým meridiánom, pričom pôsobením na akupunktúrne body dráh sa odstraňujú problémy späté s orgánmi ako na fyzickej úrovni, tak na emocionálnej úrovni.

  • Mimoriadne vhodné pre zdravých ľudí na uvoľnenie napätia, udržanie zdravia, rozprúdenie toku KI v meridiánoch, a tým k celkovej harmonizácii organizmu, čiže ako prevencia a ako vynikajúci spôsob relaxu.

Odporúčané opakovanie 2krát mesačne, pri akútnejších stavoch aj častejšie s odstupom 3 dní.